Vitariánství je jedna z nejkratších cest k dlouhověkosti a šťastnému životu. Naplní nejen Vás, ale i ty kolem.

Vitariánství je jedna z nejkratších cest k dlouhověkosti
a šťastnému životu. Naplní nejen Vás, ale i ty kolem.

 
 

10 skvělých důvodů proč jíst třešně

news img

 

1. ZVYŠUJÍ HLADINU ENERGIE
 

Konzumace třešní napomáhá zvýšení hladiny energie ve vašem těle přirozenou cestou. Podstatou této věci je, že většina kalorií v třešních pochází z přírodních cukrů, které zlepší vaši náladu a zvýší hladinu energie. Takže pokud se během dne cítíte totálně vyčerpaní a unavení, dejte si jednu hrst čerstvých třešní a za chvíli se budete cítit o poznání lépe.

 

2. ZLEPŠUJÍ SPÁNEK
 

Pokud máte problémy se spánkem, pravidelná konzumace třešní vám ho pomůže zlepšit. Třešně obsahují značné množství melatoninu, který je důležitý pro správný a kvalitní spánek. Až příště budete trpět nespavostí, zkuste předtím, než si poběžíte pro recept na léky, které můžou mít nepříjemné vedlejší účinky, sníst každý den trochu třešní a zkuste zjistit, jestli vám pomohou váš spánek zlepšit.

 

3. JSOU DOBRÉ PRO VAŠE OČI
 

Další úžasný důvod proč jíst třešně každý den je ten, že jsou dobré pro váš zrak. Třešně obsahují spoustu vitamínu A, jenž obsahuje beta karoten, který zlepšuje vidění a udržuje oči zdravé. Další částí vitamínu A je retinol, který udržuje zdravou vaši kůži. Třešně obsahují zhruba dvacetkrát více vitamínu A než jahody nebo borůvky. Tak proč jich nejíst víc?

 

4. POMÁHAJÍ PŘEDCHÁZET RAKOVINĚ
 

Věděli jste, že třešně pomáhají bojovat proti určitým typům rakoviny? Třešně obsahují přírodní antioxidanty, které snižují riziko rakoviny a pomáhají při zdravém stárnutí.

 

5. ZLEPŠUJÍ TRÁVENÍ
 

Díky vysokému obsahu vlákniny třešně zlepšují trávení a snižují hladinu cholesterolu. Jedna hrst třešní denně obsahuje čtvrtinu vlákniny, kterou tělo denně potřebuje.

 

6. ULEVUJÍ OD BOLESTI A REDUKUJÍ OTOKY
 

Třešně jsou skvělým zdrojem antokyanů, které snižují bolest a otoky způsobené chronickým onemocněním jako je dna nebo artritida. Pokud trpíte bolestmi způsobených artritidou, zkuste místo užívání léků jíst každý den třešně a zjistěte, zda fungují či ne.

 

7. PŮSOBÍ PREVENTIVNĚ PROTI SVALOVÝM KŘEČÍM
 

Přestože banány obsahují více draslíku než třešně, ne každý je má rád. Proto můžete třešně využít jako zdroj přírodního draslíku. Draslík pomáhá předcházet křečím, takže je dobré sníst malé množství třešní před a po cvičení či posilování. Třešně lze konzumovat i ve formě džusu. Navíc pomáhají mírnit menstruační bolesti.

 

8. ZLEPŠUJÍ FUNKCE MOZKU
 

Pokud začínáte být zapomnětlivými, třešně vás chrání před ztrátou paměti ať je váš věk jakýkoliv. Třešně jsou známy jako “potrava pro mozek” díky vysokému obsahu účinných antioxidantů zvaných antokyany. Dejte si na svačinu několik třešní pro posílení mozku.

 

9. JSOU DOBRÉ NA SRDCE
 

Potraviny, které jsou dobré pro správnou srdeční činnost, stojí za to jíst a nikdy není pozdě s mimy začít. Konzumace třešní pomáhá snižovat riziko srdečních chorob a je dobrá pro naše celkové zdraví. Není to pádný důvod proč jich jíst víc?

 

10. PŮSOBÍ PROTIZÁNĚTLIVĚ
 

Jednou z nejdůležitějších výhod jedení třešní jsou jejich silné protizánětlivé účinky. Toto je dobrá zpráva pro běžce a atlety, kteří mohou po tréninku trpět bolestmi, stejně jako pro osoby trpící artritidou. Pro snížení bolesti zkuste pít zředěný třešňový džus třikrát denně.

 

 

Díky velkému množství pozitivních vlastností třešní je těžké je vynechat ze svého jídelníčku. Všechny tyto výhody můžete získat z čerstvých třešní, třešňového džusu anebo sušených třešní. Pokud budete kupovat třešňový džus, ujistěte se, že v něm nejsou žádné přidané cukry. Máte rádi třešně? Jaký je váš oblíbený způsob jejich konzumace?

 

 

Zdroj: http://womanitely.com/amazing-reasons-eat-cherries/
Pro www.jamama.cz přeložil Ondřej Šanovec

 

 

Vloženo: 15. 06. 2014       Kategorie: Články - stravování

Komentáře    [ 0 ]

Přidat příspěvek:

Komentáře lze přidávat jen po registraci a příhlášení uživatele. Toto opatření jsme zavedli z důvodu větší kvality a důvěryhodnosti komentářů.