Vitariánství je jedna z nejkratších cest k dlouhověkosti a šťastnému životu. Naplní nejen Vás, ale i ty kolem.

Vitariánství je jedna z nejkratších cest k dlouhověkosti
a šťastnému životu. Naplní nejen Vás, ale i ty kolem.

 
 

Thermomix TM5 nejen v naší kuchyni?

news img

Tak jsem tak přemýšlela, jak si v zimě pochutnávat na teplých raw polévkách a kaších, až se nám dostal do rukou Thermomix. Dalo to nějaké to přesvědčování se, protože jeho cena není nízká, ale musím říct, že se naše rozhodnutí - pořídit jej - vyplatilo. A to se může stát i Vám.

 

U nás se od jeho pořízení - máme jej druhý týden - ještě ani jeden den nezastavil.

 

Reklamní slogany Thermomixu hrdě hlásají, že tato mašina od základu změní váš přístup k vaření. A i když u nás doma nevaříme, ale připravujeme raw stravu, byli jsme překvapeni, jak pěkně nám Thermomix® usnadnil přípravy jídla. Že nám ohřeje a umixuje polévku, to jsem čekala, ale že nám pomůže při přípravě dortů, dipů, placek a nahradí tak náš milovaný Vitamix, který už druhý týden čeká na své každodenní zapnutí, to jsem opravdu nečekala. Zatím jsem nenašla pokrm, který by nezvládl tak, jako "nenahraditelný" Vitamix. Dají se v něm skvěle připravit i smoothies a pokrmy, které nepotřebujete příliš drtit jako například korpusy na raw dorty nebo saláty. Jejich ochutnání z Thermomixu mě velice příjemně překvapilo.

 

Ale vy, jež nejste na raw stravě, nezoufejte. Právě pro vás je tento přístroj konstruován a určen především. Dokáže vařit, restovat, míchat i připravovat pokrmy v páře. V něm připravený knedlík jsem musela i já ochutnat - a musím přiznat, že byl výborný. Při jeho přípravě jsem do té doby nikdy nebyla, u nás se vždycky kupoval. A být na vařené stravě, určitě bych neodolala a byl by u nás na stole dřív, než obvykle. Jen bych jej asi vymýšlela z nějaké přirozeně bezlepkové mouky... A ta svíčková! Taky mi to nedalo a ochutnala jsem. Výborná. A to jsme to komplet připravovali jen hodinu! Byli jsme tři, kteří ji očividně nikdy nedělali. A tady, se zabudovaným návodem a přesným postupem, co kdy přisypat to byla hračka a opravdová zábava.

 

A to není vše. Připraví i těsto, třeba na rohlíky nebo vánočku (samozřejmě s čerstvě namletou moukou), pomazánky, orestuje zeleninu...Součástí přístroje i integrovaná váha, takže jen přihazujete ingredience a nemusíte zvlášť vážit.

 

Jak říkají, je to „kompaktní kuchyně“. Dokáže zastat práci 12 samostatných spotřebičů, neboť umí míchat, připravovat jídlo v páře, mixovat, vážit, promíchávat, mlít, šlehat, emulgovat, ohřívat, hníst, vařit a sekat. A pro nás na vita stravě ohřeje a udrží teplotu do 40*C! Což se dá využít samozřejmě i při pečení chleba třeba...

Takže Thermomix v sobě kombinuje funkce klasického mlýnku, struhadla, hnětače těsta, šlehače, mixéru, hmoždíře, stroje na zmrzlinu (ty výborné krémové zmrzliny z banánů, čokolády, jahod...), drtiče ledu, kuchyňského robota a mlýnku na kávu, mák a koření.

 

Velice dobrým pomocníkem může být jak pro "profesionální" domácí kuchaře a kuchařky, ale i pro ty, jenž moc nevaří nebo dokonce tvrdí, že vařit neumí nebo, že se jim "nechtějí špinit hrnce, kvůli jedné porci jídla". Je to prostě jen jeden hrnec, který zastane vše. Jeho součástí je integrovaná kuchařka, která vás krok po kroku provádí, co kdy máte dělat, co kdy přidávat. A to vše ještě při tom kontroluje, aby se přístroj nepřehřál, jídlo nepřipálilo. Takže jídlo nepřepečete a nepřesmažíte!

 

Takže, musím dát opět za pravdu, že s Thermomixem připravíte jakékoli jídlo bez námahy. Jestli námaze neříkáte vytahování surovin z lednice a špajzky a postupné přidávání a přisypávání. :o)Jemné omáčky, vařené i nevařené polévky, vynikající marmelády i bez cukru, zavařeniny, kaše, těsta, zeleninové saláty, smoothies, pomazánky, dipy, zmrzliny, krémy i korpusy na dorty, pudinky, nepřipálené omáčky...Výborný přístroj pro masaře, vegetariána, vegana i vitariána. Alergika i nealergika. Ženu i muže. Velkého i malého - moje sedmiletá dcera už velice spokojeně připravuje své oblíbené dobroty a nám moc ráda pomáhá. A já ji s pocitem bezpečí nechávám, protože je to ten nejbezpečnější "robot-hrnec", kterého jsem zatím potkala.

 

Popravdě jsem se nenechala dlouho přemlouvat a stala jsem prodejcem této multifunkční mašiny nové generace. Sice mnou při nákupu Thermomixu zahlodala myšlenka, jestli toto je ta správná cesta k jablku utrženému ze stromu a takhle velký stroj kupovat a ještě ho podávat dál. Ale při pohledu na množství přístrojů, které stále ještě k přípravě jídel používáme, to nebylo tak těžké rozhodování. Nehledě na to, že se zajímám o žití v rovnováze dle tradiční čínské medicíny a pěti prvků a nepřechlazovat si ledviny a slezinu se slinivkou příliš studeným jídlem patří k jeho základu. Takže jestli tento přístroj může komukoli pomoci, ať už babičce, která si hlídá jídlo, aby se jí nepřipálilo, svobodnému muži, jenž by si raději neuvařil, než by se učil vařit, zaměstnané mámě, které urychlí a usnadní přípravu jídel pro celou rodinu, vitariánovi, kterému pomůže žít více v rovnováze nebo prostě člověku, který chce žít zdravěji, budu za to moc ráda.

 

Jestli vás tento článek zaujal a chtěli byste se o přístroji dozvědět více, ozvěte se na můj mail marketa@jamama.cz nebo na můj telefon, ráda Vám poskytnu více informací.

 

Krásný předvánoční čas.

 

Markéta

 

Fotogalerie

  • Já Máma - Mixéry - Thermomix TM5 dobroty I

    Já Máma - Mixéry - Thermomix TM5 dobroty I

  • Já Máma - Mixéry - Thermomix TM5 dobroty I

    Já Máma - Mixéry - Thermomix TM5 dobroty I

 
 
Vloženo: 13. 12. 2014       Kategorie: Články - stravování

Komentáře    [ 0 ]

Přidat příspěvek:

Komentáře lze přidávat jen po registraci a příhlášení uživatele. Toto opatření jsme zavedli z důvodu větší kvality a důvěryhodnosti komentářů.